Marsz z kijkami po puchar…

W sobotę 15 września odbyły się ogólnopolskie zawody Pucharu Polski Nordic Walking w Krainie Puszczy i Żubra – Hajnówka 2012. Na placu Nadleśnictwa Hajnówka (stacji Leśnej Kolejki Wąskotorowej) zebrało się około 350 uczestników, próbujących swoich sił na dystansach 20, 10 i 5 km. Wśród nich byli mieszkańcy Pomorza, Wielkopolski, Osielska, Lubina, Łukowa, a także powiatu hajnowskiego. Zawody miały charakter otwarty i uczestnicy mogli rejestrować się od rana w biurze organizacyjnym, gdzie otrzymywali numery startowe i wybierali odpowiedni dystans. Ci, którzy nie posiadali swoich kijków do Nordic Walking, udawali się do wypożyczali sprzętu EXEL zlokalizowanej w jednym z wagoników kolejki wąskotorowej. Po godz. 11.00 rozpoczęły się starty w kategoriach wiekowych. Wszystkie dystanse opierały się na jednej pięciokilometrowej trasie.

Oprócz rywalizacji na trasie dla uczestników przewidziane zostały dodatkowe atrakcje takie jak: przejazd kolejką wąskotorową, ognisko integracyjne oraz losowanie nagród (m.in. pobyt w hotelu Spa nad morzem, vouchery pobytowe w hotelach „Wrota Lasu” i „Żubrówka”, albumy, lornetki, zestawy przypraw i herbat, polary, koszulki, itp.).

Były to jedyne zawody Pucharu Polski Nordic Walking nie tylko w województwie podlaskim, ale i w Polsce północno-wschodniej.

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska dziękuje wszystkim tym, którzy mieli swój wkład w organizacji zawodów. Dziękujemy współorganizatorom, partnerom biznesowym i instytucjonalnym, mediom oraz wolontariuszom.

Wyniki zawodów: http://www.online.datasport.pl/results687/

Więcej zdjęć autorstwa Adama Panfiluka: https://picasaweb.google.com/gladkowska/Hajnowka?authkey=Gv1sRgCMTFxr3epdL3HQ

Zdjęcia ze strony Polskiej Federacji Nordic Walking:
http://www.online.datasport.pl/results687/galeria.php

Współorganizatorzy: